piątek, 15 sierpnia 2014

Piąte Darienalia w Krakowie 19-21 września 2014 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków klubu na tegoroczne DARIENALIA do Krakowa!


Coroczne zjazdy Klubu Darien stały się już tradycją. Tym razem zjazd będzie szczególną okazją. Dlatego godnym miejscem do tego świętowania będzie właśnie Kraków oraz Nowa Huta! 

KIEDY – w trzeci weekend września (19,20,21 września). Dojechać do Krakowa należy na piątek. Można przyjeżdżać od rana (pierwszych gości będą witali Łukasz z Tomkiem, którzy będą w Krakowie już od świtu). Jednak oficjalne otwarcie spotkanie zostało zaplanowane na piątkowe popołudnie, czyli godz. 16.00-17.00 w centrum miasta.  

SPANIE – śpimy w hotelu "Jesteś w domu" www.jesteswdomu.pl, zlokalizowany na ulicy Czeczotta 9 w Krakowie. Ten hotelik prowadzony jest przez klubowicza Rafała i jego żonę, którzy będą jednocześnie naszymi przewodnikami po Grodzie Kraka, z resztą nie jedynymi, ponieważ klubowiczów związanych z tym miastem jest dużo więcej i mam nadzieję, że żadnego z nich na naszym spotkaniu nie zbraknie. Rafał z Pauliną udostępniają nam Hotel na wyłączność, pokoje są 2-4 osobowe, miejsc noclegowych jest 21, a jeśli będzie większa grupa chętnych to też znajdziemy sposób na ich rozlokowanie.

W hoteliku jest zadaszona sala projekcyjna, gdzie będziemy robić grilla i oglądać zdjęcia z wypraw. Sala posiada nagłośnienie, pozwalając nam urządzić wieczorną zabawę.

PROGRAM:

Piątek – czas na dojazd. Dojeżdżamy albo w ciągu dnia – prosto do hotelu, albo do miejsca zbiórki o godzinie 16:00, na Dworcu PKP Kraków Główny.

Zaczynamy jak zawsze konkretnie! Powitanie, spacer po starym mieście, a potem poznawanie dzielnicy Kazimierz i jej najbardziej klimatycznych knajp.

Na wieczór jedziemy zamówionym busem do naszego lokum, gdzie we wspólnym gronie, przy grillu i  przy gąsiorze z wyborną cytrynówką, uwarzoną specjalnie na tą okazję przez naszych gospodarzy, będziemy oglądać filmy, pokazy zdjęć z wypraw i wspominać najlepsze momenty z ostatniego roku.

Sobota – Wyśpimy się, aby w samo południe wyruszyć na zwariowaną 4-godzinną wycieczkę w klimaty KOMUNIZMU. Będziemy zwiedzać zakamarki Nowej Huty poruszając się w żółtych trabantach i poznawać świat ustroju minionego. Obiad w kultowej restauracji Fenix w stylu PRL.

Wycieczka ta jest uznawana za jedną z największych i najbardziej oryginalnych atrakcji okolic Krakowa.  

Wieczorem znowu zabawa na tarasie oraz wyjście do najmodniejszych i najbardziej kultowych klubów miasta, gdzie bawić będziemy się do rana. 

Niedziela – Po śniadaniu ok. godziny 11:00 bus odwiezie nas do centrum Krakowa. 

Spędzimy tu przyjemne popołudnie, po czym rozpoczniemy powroty do swoich miast. Chętni będą mieli możliwość udać się na zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce (konieczne wcześniejszej potwierdzenie, w celu dokonania rezerwacji – cena około 50 zł od osoby, wszystko zależy od tego ile ostatecznie będzie chętnych).

KOSZT UDZIAŁU -  330 zł.  W cenie wliczone 2 noclegi, grill, przejazdy busami (z PKP, do centrum w niedzielę i na zwiedzanie), komunistyczna wycieczka do Nowej Huty trabantami wraz z przewodnikiem i atrakcjami. 

Zapraszamy zarówno klubowiczów, jak miłośników Klubu, którzy chcieliby dołączyć do grona.
Sposoby dojazdu:

Z Warszawy kilka razy dziennie kursują pociągi TLK do Krakowa. Przejazd zajmuje ok. 3.5 godziny i kosztuje 60 złotych.

Hotel posiada duży i ogrodzony parking.

Termin na podjęcie ostatecznie decyzji o wyjeździe został ustalony na dzień 14 sierpnia 2014 r., potwierdzenie swojego uczestnictwa i sprawne przelanie pieniędzy na poniżej podane konto:
mBank

35 1140 2004 0000 3202 4230 9030
Tomasz Zakrzewski
ul. Kpt. Pałaca 39 m. 26
96-300 Żyrardów

Tych z Was, którzy już dziś są zdecydowani uczestniczyć w spotkaniu, proszę o jak najwcześniejsze przesyłanie informacji w tym zakresie.

Wszelkie pytania czy inne kwestie organizacyjne proszę kierować bezpośrednio do Tomka, na adres email: tomalazak@interia.pl, bądź pod numer tel. 501 703 082.

Pozdrawiamy serdecznie,

Łukasz i Tomek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz