Planowane ekspedycje

„EKSPEDYCJA AMAZONIA - PERU - Jesień 2012”


Amazonia – Reprezentuje połowę wszystkich lasów deszczowych na planecie i jest największym i najbardziej bogatym w gatunki zwierząt i roślin rejonem świata. 

To królestwo przyrody od 55 milionów lat. Czas istnienia ludzkości na jej terytorium to ok. 11 tys. lat czyli zaledwie przez 0.005% czasu istnienia dżungli amazońskiej gościem w niej jest rasa ludzka.
Amazonia jest domem 40 000 gatunków roślin, 2400 gatunków ryb, 1150 gatunków ptaków i ponad pół tysiąca gatunków ssaków. Wiele więcej jest dopiero odkrywanych lub jeszcze czekających na odkrycie i klasyfikację naukową.

Na jeden kilometr kwadratowy dżungli amazońskiej przypada ponad tysiąc różnych gatunków drzew i kilka tysięcy innych roślin.

Dżungla Amazońska podlega w ostatnich dekadach intensywnej deforestacji, a indiańskie kultury w zastraszającym tempie padają lub degenerują się.

Planowana od kilku lat ekspedycja Klubu Darien do „serca Amazonii” – wielodniowa przeprawa przez dziki las deszczowy aby dotrzeć do plemion Indian Jivaro jest już gotowa, a jej termin potwierdzony.

Północne Peru, departament Loreto – gęsta, bagnista dżungla, niedaleko połączenia rzek Maranon i Ucayali. Serce Amazonii i miejsce w którym czas się zatrzymał.

Ekspedycja Amazonia to wyjazd survivalowo-poznawczy. Ciężki „uniwersytet” przetrwania w lesie deszczowym, dotarcie do wiosek Indian Jivaro (znani z dawnych praktyk ”kurczenia głów”), poznanie środowiska dżungli w stopniu nieznanym żadnemu turyście, test własnych możliwości i zaradności w ekstremalnych warunkach. Poznanie świata odmiennego od naszej rzeczywistości niczym inna planeta.

Na miejscu będziemy korzystali z doświadczenia naszego przewodnika i nauczyciela – Juana Carlosa Palomino Berndta, który prowadził naszą wyprawę podczas przeprawy wzdłuż Amazonki w roku 2009 i od tego czasu jest naszym stałym współpracownikiem. Człowiek-legenda, uznawany za jednego z największych ekspertów w dziedzinie sztuki przetrwania w dżungli. Były żołnierz peruwiańskich sił specjalnych, weteran kilkunastu operacji antyterrorystycznych, mikrobiolog, lider wypraw do najdzikszych stref Amazonii.

Regularnie organizował ekspedycje dla National Geographic, SAEC i wielu uznanych instytucji naukowych i podróżniczych. Po prostu nasz człowiek w Iquitos!

Po więcej szczegółów zajrzyj na naszą stronę: