Planowane wyprawy

VILCABAMBA OSTATNIA STOLICA INKÓW


Machu Pichcu, Choqequirao, Vilcabamba, czyli trzy największe inkaskie miasta

Kierunek: Peru

Cel: Na tej wyprawie zobaczysz wszystko to, co w Peru zobaczyć powinieneś. Będziesz w Limie, pięknej Arequipie, czy historycznym Cuzco. Zobaczysz cmentarzysko w Nazca, z grobami liczącymi parę tysięcy lat, będziesz surfował po pustynnych wydmach w okolicach Ica, czy pływał po najwyżej położonym żeglownym jeziorze świata - Titicaca.

Największą atrakcją trekkingu jest wizyta w trzech starożytnych inkaskich miastach: Machu Picchu, Choquequirao i Vilcabambie. Pierwsza dwa leżą bardzo wysoko w górach, co w czasach inkaskich miało służyć połączeniu celów obronnych i sakralnych, a dziś wprawia w zachwyt każdego człowieka, który je zobaczy. Te miasta żyły w zapomnieniu przed światem zewnętrznym przez setki lat. Do dziś nie wiadomo dlaczego Inkowie opuścili słynne Machu Picchu, które dziś każdego dnia odwiedza tyle samo ludzi, ile kiedyś je zamieszkiwało.

Choquequirao, jako, że nie prowadzi do niego żadna droga,  jest kompletnie dzikie i odludne, przez co oferuje nastrój tajemniczości i mistyki, a swoją wielkością przytłacza samo Machu Picchu, choć jest odkryte dopiero w jakiś trzydziestu procentach.

Vilcabamba to prawdziwa gratka, tutaj w ogóle nie ma zwykłych turystów, jest za to księga pamiątkowa do której z ogromną satysfakcją wpisuje się każdy przybyły eksplorator. Jest to ostatnia stolica Inków, położona głęboko w dżungli, żeby ciężko było do niej dotrzeć, jak również ją odnaleźć.

Jest to wyprawa skierowana do ludzi posiadających bardzo dobrą kondycje fizyczną. Trekking bowiem będzie na dużych wysokościach, a dzienne limity przejść nie będą małe. W zamian za to, każdy z uczestników otrzyma bezcenną nagrodę, jaką jest atmosfera i piękno Andów, jednych z najwyższych gór świata.

Termin: 21 września - 14 października 2012 (24 dni)

Cena: 1000 zł + 1800$ + bilet na samolot (4-5 tys. zł)


DZIKOŚĆ NATURY


Wejście na Roraimę, Salto Angel, karaibskie wybrzeże, Caracas - najgroźniejsze miasto świata.

Kierunek: Wenezuela

Cel: Jest to program skierowany do ludzi kochających przyrodę. W czasie tej wyprawy odbędziemy sześciodniowy trekking na najwyższą z tepuis, czyli Roraimę, na której żyje wiele endemicznych gatunków roślin i zwierząt. Trekking ten odbędziemy zupełnie inaczej niż to robią standardowe wycieczki, wykorzystamy nasz czas do maksimum, żeby zobaczyć wszystko to, co jest warte zobaczenia. Polecimy awionetką nad najwyższy wodospad świata Angel, który ma prawie kilometr wysokości i stanowi jedną z największych atrakcji przyrodniczych świata. Poza tym, będziemy mieli okazję wypoczywać na wybrzeżu karaibskim, z nurkowaniem włącznie, jak również zobaczyć przytłaczająco wielkie Caracas. Wenezuela to kraj wielu absurdów, rządzony twardą ręką Hugo Chaveza. Tutaj możemy poczuć się nieco jak w Polsce w czasach PRL-u, pieniądze wymieniamy na ulicy, a zegarki przestawiamy o pięć i pół godziny do tyłu

Termin: 25 września – 12 października 2012 r. (18 dni)

Cena: 1000 zł + 1500$ + bilet na samolot (3-4 tys. zł)

SYLWESTER NA GOA


Mumbaj - stolica Bollywood, Goa, Belur, Bangalore, Majsur, Kerali, Allapi

Kierunek: Indie Południowe

Cel: Indie to jeden z najbardziej zróżnicowanych kulturowo, religijnie jak również krajobrazowo krajów świata. Zaraz po Chinach, najludniejsze państwo świata, zamieszkiwane przez 1,2 mld ludności. Będąc kolebką czterech największych religii świata, które od wieków żyją tu obok siebie pokojowo, Indie nie bez powodu nazywane były „perłą Korony Brytyjskiej”. Mieniący się milionami barw subkontynent indyjski niezmiennie urzeka magią i orientem. Ma też wiele do zaoferowania dla poszukujących duchowych doznań.
Podczas planowanej wyprawy do Indii Południowych będziemy smakować „kęs po kęsie” tejże różnorodności. Przemierzymy aż pięć różnych stanów Indii, z których każdy posiada własną specyfikę kulturową, religijną, językową, jak również historyczną.

Zaczniemy od stanu Maharastra, z jego stolicą Mumbajem – który jest również finansową stolicą kraju. Niezwykle nowoczesny ośrodek, z dynamicznym życiem nocnym i kulturowym, jest również niekwestionowaną stolicą Bollywood – hinduskiego przemysłu filmowego.

Następnie przemieścimy się do Goa – malowniczo położonej, w przytulnym zagłębieniu między wzniesieniami Ghatów Zachodnich a Morzem Arabskim, byłej portugalskiej kolonii. Tu znajdują się najpiękniejsze plaże Azji, przez niektórych uważane za najpiękniejsze na świecie. W Belur można będzie zaczerpnąć porad duchowych u najstarszych joginów świata.

Odwiedzimy jeszcze mnóstwo innych ciekawych miejsc, które szczegółowo opisaliśmy w programie wyprawy.

Termin: 26 grudnia - 14 stycznia 2013 r. (20 dni)

Cena: 1000 zł + 1700$ + bilet na samolot (2-3 tys. zł)


NA SZLAKU PRZYGODY 

Karnawał w Rio de Janeiro i Wodospady Iguazu!

Kierunek: Argentyna, Paragwaj, Urugwaj, Brazylia!

Cel: Zwiedzenia czterech krajów wraz z ich stolicami. Barwne Buenos Aires z argentyńskim tangiem i kolebką piłki nożnej, urokliwe Montevideo, północ Argentyny, gdzie na każdym kroku widać pozostałości po niezwykle licznej polskiej emigracji. Jedna z największych przyrodniczych atrakcji Ameryki Południowej – Wodospady Iguazu, przez wielu uznawane za najpiękniejsze na świecie. Będziemy mieli szanse oglądać je z obydwu stron, zarówno od strony argentyńskiej, jak i brazylijskiej. Zobaczymy pozostałości po kolonii jezuickiej w Paragwaju, znanej z filmu „Misja”, która jest największą atrakcją turystyczną tego kraju. Będziemy mieli również okazję do błogiego leniuchowania na Ilha Grande – rajskiej wyspie u wybrzeży Brazylii, a zakończymy to wszystko szampańską zabawą na karnawale w Rio de Janeiro, słynącym z samby, pięknych kobiet i szaleńczej zabawy do białego rana.

Termin: 26 stycznia - 12 luty 2013 r. (18 dni)

Cena: 1000 zł + 2250$ + bilet na samolot (około 4. zł)

TRZY ŚWIATY


„Od Andów przez Kolumbię i Karaiby na indiańskie wyspy Panamy”.

Kierunek: Ekwador, Kolumbia, Panama!

Cel: Niezwykła przygoda, szereg dni które nigdy nie będą jednakowe. Duże miasta, każde ze swoją specyfiką i niezwykłym charakterem – Quito, Cali, Medellin, Cartagena, Panama. Rejs jachtem po bajkowym zakątku Karaibów. Dżungla, morze, plaże. Czas na plażowanie i czas na poznawanie indiańskich kultur. Połączenie wszystkich elementów, które składają się na podróż idealną – krajobrazy, aktywności, przeżycia.

Termin: 17 lutego – 8 marca 2013 r. (21 dni)

Cena: 1000 zł + 2250$ + bilet na samolot (około 5 tys. zł)

Więcej informacji na temat programów wypraw znajdziesz na naszej stronie internetowej:


http://www.darien.pl/

Ponadto znajdziesz tam także relacje z dotychczasowych wypraw, które często odnoszą się do miejsc, w które planujemy jechać również w przyszłym roku.

Jeżeli jesteś zainteresowany którąkolwiek z wypraw to daj znać, a prześlę bardziej szczegółowe informacje. Pisz na adres klubu:

wyprawy@darien.pl

Z serdecznym pozdrowieniem,

Tomek Zakrzewski